Ісландські нотатки. Частина 9: Озеро Міватн, печера Грьйотая, Хверір та Крафла

Ісландія, Фото, Мандрівки, Грьйотая, Крафла, Хверір, Гарячі джерела, Міватн

Озеро Міватн і його околиці вважаються однією з місцевих прикрас і збирають купу туристів (в тому числі і самих ісландців). Недарма цю місцевість обрали для зйомок кількох фрагментів серіалу "Гра Престолів".

Після китів ми не гаючи часу виїхали з Хусавіка на південь, щоб встигнути оглянути побільше пам'яток природи навколо озера Міватн.

Першим пунктом була печера Грьйотая (Grjótagjá). Вона цікава в першу чергу тим, що там знімався один із відомих фрагментів із "Гри престолів" (ну, ви знаєте про що я ;)). Розчарую тільки: водоспаду там нема, але печера дуже гарна сама по собі. Щоправда відвідувачам купатись там не можна - приватна власність і все таке.

Печера Грьйотая

Печера Грьйотая

Печера Грьйотая

Після печери ми зганяли подивитись на Хверір (Hverir) - таке цікаве геотермальне місце де киплять калюжі з багном. А як там штинить сірководнем - це просто не описати словами. Аби сфоткати деякі з них доводилось затримувати подих, бо інакше можна було б і не стримати свій шлурнок. Зате місцинка сама по собі гарна. Наче з іншої планети :)

Хверір

Хверір

Хверір

Хверір

Хверір

Хверір

Хверір

Далі ми поїхали дивитись геотермальну електростанцію Крафла та жерло згаслого однойменного вулкану на місці якого утворилося озеро.

Геотермальна електростанція

Крафла

А день закінчився день купанням у "Mývatn Nature Baths", басейнах із місцевими гарячими природними водами (з характерним сірководневим смородом). І на дотик воно таке як мильна вода.

Фото зроблене вже опівночі, коли вигнали всіх відвідувачів включно з нами :)

Натуральні Води Міватн

Далеко за північ ми приїхали до кемпінгу на озері. Кемпінг був великий, там стояло кілька десятків авто і наметів. До нас прийшов дядько який збив по 20 євро з намету (на жаль на Міватні не було кемпінгів, що покривались би нашою кемпінг-картою). Дядько був стрьомний, ми навіть подумали, що він нас обдурив спочатку, але виявилось все добре, він дійсно працівник кемпінгу :)