Ісландські нотатки. Частина 11: Північ Ісландії та місто Акурері

Ісландія, Фіорди, Фото, Мандрівки, Акурері

Цей день ми відвдали північну столицю Ісландії - місто Акурері. Це місто суттєво менше за Рейк'явік, але є центром людської активності на всій півночі Ісландії.

Ми чудово спали під звуки гірської річки, а на ранок змогли рохглянути міні-ГЕС, на цій річці. Сама ГЕС така крихітна, що здаваєтсья радше підсобкою якоюсь :)

Mini Hydro Power Plant

Mountain River

Північна частина Ісландії також добряче посічена фіордами, тому на шляху до Акурері браку гарних пейзажів у нас не було.

Iceland Northern Fjords

Саме місто розташоване на краю гірки, тому іде нагору ярусами (як Хальштатт в Австрії, але значно більше за розмірами). Мала кількість людей та провінційність звісно кидаютсья в очі: людей на вулиці неймовірно мало. Мені це подобаєтсья під час подорожей, але все ж я особисто волів би більше "двіжухи" місті де я б хотів жити.

Akureri Town. Church Akureri Town. Trolls on main street

В Акурері не особливо багато визначних місць, але саме по собі воно гарне (принаймні в сонячну погоду). Одна з цікавинок - місцевий аеропорт, який розташований прямо посеред затоки в центрі міста :) Тобто власне вся злітна смуга по боках оточена водою! Тут на фото вдалині видно вузеньку смужку посеред води, яка закінчутється перед дамбою - це і є злітна полоса:

Akureri Town

По дорозі ми заскочили в пару музеїв (технічний та мото), з'їли морозива та домовились про рафтинг наступного дня.

Akureri Town

Akureri Town

Akureri Town

З Акурері ми вирушили далі на захід. Ми мали дістатись до кемпінгу неподалік місця да ми мали піти на рафтинг. Але ми не їхали короткою дорогою, а поїхали вздовж океану продовжуючи милуватись мальвоничою природою півночі Ісландії.

По дорозі нам траплялися інші мандрівники:

Iceland motorbiking

Або цікаві місцеві кріхітні церквушки:

Iceland church and cemetery

Поодинокі будиночки на кручах:

Iceland. House on the cliff.

І просто гарні краєвиди:

Iceland. Fjords and flowers

По дорозі до пункту призначення ми проїхали ще пару гарних місцинок. По-перше, містечко Олафсфйордур (Ólafsfjörður) з озером Олафсфйярдарватн (Ólafsfjarðarvatn).

Ólafsfjörður and Ólafsfjarðarvatn

Ólafsfjörður and Ólafsfjarðarvatn

Ólafsfjörður and Ólafsfjarðarvatn

В містечку дуже багато полів для випасу місцевих конячок:

Ólafsfjörður. Horses

Раз вже погода дозволяє ми вирішили видраїти нашу машинку на заправці в містечку Сігульфйордур (Siglufjörður), а заодно і пофоткали місцевий однойменний фіорд.

Siglufjörður

Ну і далі марш-кидок до кемпінгу. Звісно ж по дорозі все ще траплялись всякого роду цікавинки.

Iceland landscape

Наступного дня ми побували на рафтингу. На жаль, фоток немає - я не брав з собою водонепроникний чохол для фотоапарата. Зате є відео яке я все ніяк не зведу докупи... :(

Але якщо коротко, то рафинг в Ісландії - це нове задоволення. Річка 4-5го рівня складності. Для прикладу в Карпатах максимум - це 2го у високу воду (пороги Пробій у високу воду - 5го, але сам Прут - все одно 2ий). Швидкість річки в Ісландії знову ж таки значно більше ніж в карпатських і завдяки цьому довелось вивчити кілька нових команд. Наприклад OH SHIT! ("All sit!" насправді, але вона дається тоді коли наближається спражній "shit" :) ).

По дорозі ми кілька разів тренувались що робити коли тебе викидає з рафту. Благо, ми були в сухих гідраках, бо вода там холоднюща! :) А ще мали можливість пострибати в гірську річку метрів в 10-12 (там є скеля, що нависає над водою). Коротше кажучи, вражень повні штани, розпвідати багато, але фоток нема, а відео я додам сюди коли його зроблю.