Хорватія для літнього відпочинку

Мандрівки, Фото, Хорватія, Європа

Навіяно купівлею квитків з Києва в Хорватію та вісутністю прямих рейсів, а також нещодавнім обговоренням в чатику ДемОрди. Хорватія — чудова країна для літнього відпочинку, а в Україні досить мало людей, кому вона відома. Зате багато хто досі мріє про відпочинок в Туреччині чи Єгипті, або сумує за Кримом.

Чому Хорватія?

Я дуже здивований, що сюди на узбережжя з України нічого не літає. Тут крута локація і клімат, чистюща вода, фантастичні парки типу Крка, зелень навкруги. Безвізовий режим з Хорватією є, а його дні не рахуються в Шенген (бонус!).

В Хорватії відносно недорого. Звісно, якщо порівнювати з західною Європою. Туреччина, Єгипет і навіть Греція, мабуть, таки подешевші будуть. Але до початку червня тут взагалі не сезон і ціни на житло на місяць(!) близькі до київських.

Вулиці міста Шибеник, Хорватія

Вулиці міста Шибеник

Тут гарна кухня. Морепродукти (на противагу тим же іспанціям чи португальцям) тут реально вміють смачно готувати. Хорватія, мабуть, єдина країна де я їм морепродукти із задоволенням.

Хорватський сервіс — на п'ятірку з плюсом. Ми приїжджаємо сюди вже 4-й рік поспіль: все дуже людяно, не намагаються нічого напарити. Навпаки, якось ми збирались замовити кілька блюд, то офіціант нас відмовляв, бо типу ми стільки не з'їмо :) За весь час я лише двічі пригадую ситуації, які виділялись в погану сторону. Обидва рази паркувальники в маринах - це якась окрема каста, на них час від часу хтось жаліється.

Набережна міста Хвар, Хорватія

Набережна міста Хвар

Приємний бонус: відсоток 🐷🐶 серед відпочиваючих мінімальний. Взагалі тут на перший погляд багато німців та австрійців. А конкретно у Хварі (місті) зараз в травні купа американців.

Що робити в Хорватії?

Ну, по-перше, звичайний "матрацний" туризм: пляжі-купання, прогулянки пішки і на плавзасобах, всякого роду пам'ятки архітектури, тощо. Тут є на що подивитися. Свого часу узбережжя Хорватії було частиною Венеціанської Республіки. Той, хто був у Венеції зможе помітити багато спільного. Правда, без каналів, зате значно чистіше і охайніше ніж у Венеції :)

Пляж поруч з містечком Сукошан, Хорватія

Пляж поруч з містечком Сукошан

Майже в усіх прибережних містах є фортеці з фантастичними краєвидами.

Вид з фортеці в місті Шибеник, Хорватія

Вид з фортеці в Шибенику

Вид з фортеці в місті  Хвар, Хорватія

Вид з фортеці в Хварі

Вид з фортеці в місті Трогір, Хорватія

Вид з фортеці в Трогірі

Хорватія дуже зелена. Тут є кілька великих національних парків. Найвідомішим є, мабуть парк "Крка" (Krka), що поруч з містом Скрадін. Там неймовірно гарні каскади водоспадів. Є прогулянка в монастир на остроів Візовач на катері вздовж річки.

Ще пара відомих парків — це Рісняк на півночі та Плітвіцькі озера в середині Хорватії. Ми ще там не були, правда, тому фоток звідти нема :)

Водоспади парку Крка, Хорватія

Водоспади парку Крка

Але найкращий вид відпочинку в Хорватії — це яхтинг. Для нього тут ідеальні умови. В сезон помірний вітер, ходити безпечно і комфортно. Марини, мабуть, найкращі в Європі (порівняно з тим, що на північному морі, наприклад, то тут 5-зірок). Хто хоче зекономити на маринах — тут купа острівків із затоками, де можна стати на якір, або буйок. Буйки платні, але як правило вдвічі дешевші ніж повноцінна швартовка в марині. Ходити під вітрилами сюди приїжджають з усієї Європи, але найчастіше німці, французи, поляки, шведи.

Яхти на якорі біля Золотого мису на острові Брач, Хорватія

Яхти на якорі біля Золотого Мису на острові Брач

Коротше, основний мінус — це відсутність прямого й недорогого авіасполучення з Україною. І це не дозволяє українцям відкрити для себе Хорватію. Навіть лоукости з пересадками виходять не такими вже і лоукостами: часом на Канаські острови дістатись з Києва дешевше, аніж сюди :( Звісно, можна дістатись на авто, але з Києва це 2-3 дні у дорозі в одну сторону.

P.S. Взагалі, перебуваючи у Хорватії я постійно думаю, що якби у більшості кримських місцевих біло трохи менше тирси в голові, то можна було б зробити ну принаймні не сильно гірше.